Kümes Hayvanları Lizin Pazar Analizi 2021-2027

Uğraş Kaynarca – Veteriner Hekim

Kümes Hayvanları Lizin Pazarı hızla COVID-19 öncesi seviyelerine ulaşıyor. Gelişmekte olan ülkelerin çoğunda V şeklindeki toparlanma tahminleriyle birlikte toparlanma döneminde de sağlıklı bir büyüme oranı bekleniyor.

Lizin pazarında faaliyet gösteren şirketlerin stratejileri belirlendi.

Kümes Hayvanları Lizin Pazarı Endüstrisinde faaliyet gösteren şirketlerin temel stratejileri,

  • Temassız üretim ve teslimat yöntemlerini uygulamak,
  • USP yani benzersiz şirket kimliğini ve algısını öne çıkarmak,
  • Ürün paketlemesine odaklanmak
  • Çevrimiçi platformlarda ürünlerin varlığını artırmak

olarak belirlendi.

Gıda endüstrisi, 2021’de tüketicilerin gıda seçiminde artan bilinç nedeniyle birkaç değişiklik yaşamaya hazırlanıyor. Sürdürülebilir, yenileyici, bitki bazlı yiyeceklere yönelik bu eğilim ve bağışıklık artırıcı bileşenlere sahip yiyecek ve içeceklere olan talep, bu ürünlere ve bileşenlerine olan talebi artırmaktadır. “Kendin Yap” trendi, Corona dönemlerinde büyük bir ivme kazandı ve 2021 yılında da devam etmesi bekleniyor.

Hızla değişen pazarı göz önünde bulunduran şirketler, geleneksel pazarların ötesine geçme konusundaki bakış açılarını değiştiriyor. Uygulamaların genişletilmesine odaklanmaya, yeni ürün portföyleri sunmaya ek olarak, çoğu yiyecek ve içecek şirketi yerel ve uluslararası pazarları ele geçirmeyi planlıyor.

Harcanabilir gelirin artmasına yol açan gelişmekte olan ekonomilerin hızlı bir şekilde toparlanması, 2021 ile 2027 yılları arasındaki Kümes Hayvanları Lizin Pazarı talebini destekleyecektir. 2020 yılında dünya genelinde yaşanan kapanmalar ve 2021 yılında da devam eden kısıtlamalar, Kümes Hayvanları Lizini üreticilerinin tedarik zincirini bozdu. Yoğun rekabet, fiyatlandırma sorunları ve değişen tüketici tercihleri, satıcıların kâr marjları üzerinde baskı oluşturmaya devam edecek.

Kaynak: KSU

Keyifli okumalar dileriz

Yem Hammadde Maliyetleri, Yurtdışı Yem Hammadde Kontratları, Yem Katkıları Piyasaları, Soya Fasulyesi, Mısır ve Buğday ile ilgili güncel haberleri gözden geçirmek isterseniz,

Print Friendly, PDF & Email
Follow by Email
Facebook
Twitter
YouTube
LinkedIn
Instagram