Dolar 32,2249
Euro 34,8697
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara 17 °C
Az Bulutlu

Eylül ayı İş Güncellemesi: Kümes hayvanları dünyasındaki yenilikler neler?

9 Ekim 2023

Uğraş Kaynarca – Veteriner Hekim

Eylül ayında size küresel kanatlı hayvan endüstrisindeki en son iş güncellemelerinin kapsamlı bir özetini sunuyoruz.Foodmate, kanatlı hayvan işlemeye yönelik Duravant Onsight’ı TanıttıKanatlı hayvan işleme endüstrisi için küresel otomasyon çözümleri sağlayan Foodmate, kanatlı hayvan işleme verimliliği ve kontrolüne yönelik Endüstriyel Nesnelerin İnterneti (IIoT) hizmeti olan Duravant Onsight’ın lansmanını duyurdu. Şirket, ürünün, kritik verileri toplayarak ve üretim hattı performans bilgilerini gerçek zamanlı olarak merkezileştirerek işleme operasyonlarını iyileştirdiğini, kritik göstergelere, anlık uyarılara, raporlara ve gelişmiş makine öğrenimi algoritmalarına anında erişim sağlayarak operatörlerin zorlukları gerçekleşmeden önce proaktif bir şekilde ele almalarına olanak sağladığını söylüyor.


Evonik ilk bitkisel bazlı ürününü SPACE’te sergiledi

Evonik Animal Nutrition , SPACE’te, yumurta tavuklarında, dişi domuzlarda ve süt ineklerinde çok yüksek inflamatuar durumu önlemek için Dr. Eckel Animal Nutrition ile ortaklaşa geliştirilen PhytriCare IM’yi sergiledi. Bu, şirketin portföyündeki ilk bitki bazlı üründür. Ürün, antiinflamatuar etkileriyle bilinen yüksek miktarda flavonoid içeren bitki özlerinden oluşur. Ürün AB’de mevcut olup diğer bölgelerde onay süreci devam etmektedir.

Hamlet Protein uluslararası heyeti ağırladı


Hamlet Protein, Horsens, Danimarka’da bir fabrika turu ve teknik sunum ve tartışmalar için Danimarka, İngiltere ve ABD’den bir grup profesör ve doktora öğrencisini ağırladı. Gruba şirketin en son bilimsel araştırmalarına ilişkin bilgiler sunuldu, başlangıç ​​ve başlangıç ​​öncesi yemlerdeki uygulamalara ilişkin pazar deneyimleri paylaşıldı ve şirketin patentli üretim süreci sunuldu.


DSM-Firmenich tek hücreli proteinler geliştiriyor

DSM-Firmenich, hayvan üretimini geleneksel girdilerden ve ilgili zorluklardan kısmen ayırarak net sıfır karbon proteini üretme kapasitesine sahip yeni tek hücreli proteinler geliştirdi. Şirket, SCP’lerin hayvan yemi bileşeni olarak kullanılmasının oyunun kurallarını değiştireceğini söylüyor.

CEO’lar Alltech Vietnam Tarımsal Gıda Zirvesi’nde buluştu

Vietnam tarım-gıda sektörünün dört bir yanından yaklaşık 24 CEO, Ho Chi Minh City’deki Alltech Vietnam Tarımsal Gıda Zirvesi’nde bir araya gelerek sektörün karşı karşıya olduğu zorlukların sürdürülebilir bir şekilde nasıl karşılanabileceğini tartıştı. Fark yaratanlar ve düşünce liderleri, tüketici eğilimleri, tarım teknolojileri ve Vietnam pazarı için en büyük fırsatlar dahil olmak üzere çeşitli konulardaki görüşlerini paylaştılar. Grup ayrıca sektörün yenilik yapmaya ve birlikte çalışmaya nasıl devam edebileceğini de araştırdı.

Fransa’da başarılı bir SPACE 2023 etkinliği

SPACE’in 37. edisyonu, 12-14 Eylül tarihleri ​​arasında Rennes Sergi Merkezi’nde 122 ülkeden 90.771 ziyaretçiyi ağırlayan 1.207 katılımcının katılımıyla gerçekleşti. Enerji, fuarın ana temasıydı. Bu arada Innov’Space yine ilgi odağı oldu ve Gençlik Forumu ve Tech’Agri Mücadelesi hayvan çiftçiliğinin değerini vurgulayarak dikkatini gençlere odakladı.

CP Foods %100 yenilenebilir enerjiye geçişi hızlandırıyor


Charoen Pokphand Foods (CP Foods), tüm üretim süreçlerinde kömürü aşamalı olarak kaldırdı ve Tayland’da yenilenebilir enerji, şirketin toplam enerji tüketiminin %30’unu oluşturuyor (%68 biyokütle, %30 biyogaz ve %2 güneş). CP Foods, 2023 yılı sonuna kadar 50 MW’lık güneş enerjisi üretimi hedefliyor ve bunu 2025’e kadar iki katına çıkarmayı hedefliyor. Mevcut güneş panelleri şu anda 20 MW üretiyor.


Dünya Veterinerler Birliği Japon veteriner Dr Kurauchi’yi onurlandırdı

WVA yakın zamanda Ceva Sante Animale tarafından desteklenen Küresel Veterinerlik Ödüllerinin yeni bir formatını başlattı ve kapsamlarını hayvan refahından Tek Sağlık, İlaç Yönetimi ve Veterinerlik Eğitimini kapsayacak şekilde genişletti. Dr. Isao Kurauchi’ye, Tek Sağlık kavramına gerçek bir anlam kazandırma yönündeki kişisel çabaları ve Fukuoka Eyaleti’nin çabaları ve insan, hayvan ve çevre sağlığının birbirine bağlı olduğuna ve birlikte ele alınması gerektiğine olan inancı nedeniyle bir onur ödülü takdim edildi.

Manna Insect Oy, Manna MIND Gen2’yi duyurdu

Agritech şirketi Manna Insect , nakliye konteynırı veya depo gibi neredeyse her türlü alanı otomatik olarak iklim kontrollü ve optimize edilmiş bir böcek yetiştirme tesisine dönüştürmeyi sağlayan dünyanın ilk teknolojisi olduğunu söylediği Manna MIND Gen2’yi duyurdu.

Bühler ve NRGene siyah asker sinekleri üzerinde işbirliği yapıyor

İsviçreli teknoloji grubu Bühler ve İsrailli genom bilimi şirketi NRGene Technologies, BSF üreticilerine Bühler’in üst düzey ekipman ve mühendislik yetenekleri ile NRGene’nin yeni genetik ve yapay zeka tabanlı genomik araçlarını birleştiren bir çözüm sunacak stratejik bir işbirliğini duyurdu. Bühler, böcek endüstrisinin hâlâ üretim maliyetlerini optimize ettiğini ve böcek genetiğindeki ilerlemelerin bunu başarmanın anahtarı olduğunu söyledi.

Selko yeni nesil mikotoksin yeteneğini bir araya getiriyor


Ekim ayında Belçika’nın Antwerp kentinde düzenlenecek Dünya Mikotoksin Forumu’nda , Nutreco’nun yem katkı maddesi markası Selko , dünya çapında mikotoksin yaygınlığına ve çeşitli hafifletme stratejilerinin etkinliğine ilişkin bulguları paylaşacak. Toplantıda, yeni nesil bilim adamlarının ticari mikotoksin sorunlarına çözüm bulmak amacıyla bilimi uygulamaya yönelik içgörülerini ve ilhamlarını paylaşmaları için bir çağrı olan Genç Bilim İnsanı Forumu da yer alacak. Etkinliğin sponsoru olan Selko bilim insanları ve araştırma ortakları, konferans boyunca 9 araştırma posteri sunacak ve 2 sözlü sunum yapacak.


Novus yönetim değişikliğini duyurdu

Novus International, Dr. Uwe Ranft’ın Avrupa, Orta Doğu ve Afrika ve küresel stratejik hesaplar MD’si görevinden yakında emekli olacağını duyurdu. Ranft son 20 yıldır şirkette çalışıyor ve bunların 14’ü EMEA’daki ticari işin başında bulunuyor. Şirkete 2021 yılında küresel stratejik hesaplar direktörü olarak katılan Dr. Volker Seidl, 20 yıllık kapsamlı deneyimini bu göreve taşıyarak onun yerini alacak. Geçiş dönemi başladı ve Seidl’in atanmasının yürürlüğe gireceği Ocak 2024’e kadar devam edecek.

Keyifli okumalar dileriz.

Kaynak: Poultry World

Print Friendly, PDF & Email

Turkish Poultry Net

Haberler ve Aylık Dergi bildirimi almak için Abone olun

Haftalık güncellemeler - Turkish Poultry Aylık Dergi bildirimi almak için kaydolun.

Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun.

REKLAM ALANI
BİR YORUM YAZIN

Bir Cevap Yazın

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.