Üretim Maliyetleri

22 Şubat 2021 Üretim Maliyetleri

YUMURTA – Double4 OCAK11 OCAK18 OCAK25 OCAK1 ŞUBAT8 ŞUBAT15 ŞUBAT22 ŞUBATDEĞİŞİM %
Başmakçı Beyaz – TL0,69000,60000,55000,55000,55000,55000,57000,59003,51%
Yum-Bir Beyaz – TL0,68500,67500,68500,68500,56000,56000,56000,60007,14%
Kaytaş Beyaz – TL0,65100,64500,64500,59100,56600,56600,56600,59605,30%
ORTALAMA FİYAT – TL0,67530,64000,62670,60870,55870,55870,56530,59535,31%
Spot Beyaz – TL0,60000,54000,53000,48000,48000,44000,47000,49004,26%
Spot Kahverengi – TL 0,70000,65000,63000,60000,56000,59000,62005,08%
İhracat – USD/360 Adet27,0027,0027,0026,0025,5024,5023,0024,004,35%
İhracat – TIR Adet18910913220917514612317945,53%
MALİYETLER4 OCAK11 OCAK18 OCAK25 OCAK1 ŞUBAT8 ŞUBAT15 ŞUBAT22 ŞUBATDEĞİŞİM %
Beyaz Et – Broyler TL/Kg8,008,009,009,809,809,809,809,800,00%
Etlik Civciv Adet/TL2,002,002,102,202,202,202,202,200,00%
Yumurta Adet/USD0,30000,30000,28000,28000,28000,28000,28000,28000,00%
Yumurtacı Civciv Beyaz Adet/TL3,203,204,504,505,005,005,004,80-4,00%
Yumurtacı Civciv Kahverengi Adet/TL5,005,007,507,507,807,807,807,60-2,56%
Yarka Beyaz Adet/TL24,0024,0026,0026,0026,0026,0026,0024,50-5,77%
Yarka Kahverengi Adet/TL33,0033,0036,0036,0036,0036,0036,0034,50-4,17%
Broyler Yemi TL/TON3.200,003.200,003.200,003.200,003.200,003.200,003.200,003.200,000,00%
Antikoksidiyal USD/Ton Yem4,504,504,504,504,504,504,504,500,00%
Yumurta Yemi TL/Ton2.800,002.800,003.000,003.000,003.000,003.000,003.000,003.000,000,00%
Yumurta Yem Katkı TL/Ton280,00280,00300,00300,00300,00300,00300,00300,000,00%
T. Yumurtacı Civciv Yemi TL/Ton2.600,002.600,002.600,002.600,002.600,002.600,002.600,002.600,000,00%
T. Yumurtacı Yarka Yemi TL/Ton2.400,002.400,002.600,003.000,003.000,003.000,003.000,003.000,000,00%
Viyol 15,5 lbs. TL/250 Adet0,30400,30400,30400,35400,35000,35400,35400,35400,00%
Viyol 17 lbs. TL/250 Adet0,31200,31200,31200,36800,37000,36800,36800,36800,00%
Viyol 20 lbs. TL/250 Adet0,33700,33700,33700,39000,39000,39000,39000,39000,00%
Viyol 25 lbs. TL/250 Adet0,00000,00000,00000,00000,48000,48400,48400,48400,00%

Broyler ve Çıkma Tavuk Beyaz Et Verileri

BROYLER VE YUMURTACI TAVUK KESİM4 OCAK11 OCAK18 OCAK25 OCAK1 ŞUBAT8 ŞUBAT15 ŞUBAT22 ŞUBATDEĞİŞİM %
Bütün Tavuk – Broyler TL/Kg8,008,009,009,809,809,809,809,800,00%
İhracat – Broyler USD/Ton1,001,001,001,101,101,101,101,100,00%
T. Yumurtacı Beyaz Kesim KG/TL2,802,802,803,503,503,803,803,800,00%
T. Yumurtacı Kahverengi Kesim KG/TL3,503,503,504,304,304,004,004,000,00%

Sektörümüzdeki veri katkısı sağlayan Teknik İnsanlara Teşekkürlerimizle…

*Yumurta Borsası Web Sitesi verileri de içermektedir…

Print Friendly, PDF & Email